استیلفولاد ساختمانی

نقطه ذوب فلزات پُر کاربرد چگونه است؟ نقطه ذوب آهن-نقطه ذوب فولاد-نقطه ذوب استیل

نقطه ذوب فلزات-نقطه ذوب فولاد-نقطه ذوب استیل-نقطه ذوب آلومینیوم

نقطه ذوب فلزات پر کاربرد چگونه است؟

نقطه ذوب فلزات پُر کاربرد چگونه است؟ نقطه ذوب آهن-نقطه ذوب فولاد-نقطه ذوب استیل

در مورد نقطه ذوب آهن

باید بیان نمود نقطه ذوب آهن که فراوان ترین عنصر کره زمین است. به اندازه 1538 درجه سانتی گراد یا 2800 درجه فارنهایت است. آهن در سنگ هایی مانند بازالت، رسوبات کربنی، شهاب سنگ ها در مواد معدنی و در کل در پوسته زمین به فراوانی یافت می شود. آهن که یکی از پرکاربردترین عناصر در صنایع محسوب می شود. در صورت گرم شدن آرایش اتم های آن تغییر می کند. در واقع قبل از ذوب شدن آهن این تغییر آرایش در اتم ها چندین بار اتفاق می افتد. همین تغییر یکی از دلایل استحکام فولاد محسوب می شود. برای ذوب آهن از دو روش ذوب خمیری و ذوب از طریق کوره های مخصوص استفاده می شود.

نقطه ذوب فولاد

زمانی که آهن با کربن، فولاد بازیافتی و مقداری از عناصر دیگر ترکیب می شود. فولاد را تولید می کند. فولاد آلیاژی از آهن و کربن است. به شکلی که کمتر از 2 درصد کربن، 1 درصد منگنز و مقدار کمی سیلیسیم، گوگرد، فسفر و اکسیژن متشکل است. نقطه ذوب فولاد 1420 تا 1540 درجه سانتی گراد یا 2600 تا 2800 درجه فارنهایت است. فولاد مهمترین ماده ای است که در صنعت ساختمانی و مهندسی در سراسر جهان به کار می رود.

نقطه ذوب فلزات

این آلیاژ آهن برای ساخت وسایلی مانند اتومبیل ها و محصولات مخصوص صنعت ساختمان سازی. ساخت یخچال و فریزر، ساخت ماشین لباس شویی، در کشتی های باری و … به کار می رود. بیش از 3500 درجه مختلف از فولاد وجود دارد که هریک ویژگی های فیزیکی، شیمیایی و زیست محیطی متفاوتی دارند.

نقطه ذوب استیل

استیل یا فولاد ضد زنگ یکی دیگر از فولادهای آلیاژی است که در ترکیب آن حدود 10 تا 30 درصد کروم وجود دارد. با وجود مقدار خیلی کم کربن در استیل، کروم باعث ایجاد مقاومت قابل توجهی در برابر حرارت و خوردگی می شود. نقطه ذوب استیل 1510 درجه سانتی گراد یا 2750 درجه فارنهایت است.

نقطه ذوب فلزات

عناصر دیگری مانند نیکل، مولیبدن، تیتانیوم، آلومینیوم، مس، ازت، گوگرد و… هم در ترکیب استیل وجود دارد. وجود چنین ترکیباتی مقاومت استیل را در برابر پوسیدگی در محیط های خاص و اکسیداسیون افزایش می دهد. برای ذوب استیل معمولاً از کوره های قوس الکتریکی استفاده می شود.

نقطه ذوب آلومینیوم

نقطه ذوب آلومینیوم که پر کاربردترین فلز غیر آهنی است 660 درجه سانتی گراد یا 1220 درجه فارنهایت است. آلومینیوم یک فلز نقره ای رنگ است. که فراوانترین عنصر فلزی در پوسته زمین محسوب می شود. از آلیاژهای آلومینیوم برای ساخت هواپیما، مصالح ساختمانی، لوازم خانگی، رساناهای الکتریکی، تجهیزات شیمیایی و فرآوری مواد غذایی استفاده می شود. نوعی از آلومینیوم که دارای سیلیسیم و آهن است.

ویژگی هایی مانند قابلیت شکل پذیری دارد و بسیار انعطاف پذیر است. از این نوع آلومینیوم برای ساخت سیم یا ورق های نازک از طریق فرآیند نورد استفاده می شود.

نقطه ذوب برنج

برنج آلیاژی از مس و روی است که به دلیل سختی و کاربردهای زیادی که دارد از اهمیت بالایی در صنایع برخوردار است. نقطه ذوب برنج قرمز 1000 درجه سانتی گراد و نقطه ذوب برنج زرد 930 درجه سانتی گراد است. قابلیت انعطاف پذیری برنج به میزان روی موجود در آن بستگی دارد.

انواع برنج برای ساخت پیچ و مهره، دسته شیر آب، پنجره و درب اتصالات و … مورد استفاده قرار می گیرند. یک گروه از انواع برنج که دارای مقاومت در برابر خوردگی هستند برای ماشینکاری به کار می روند. از برنج و تجهیزات دریایی و برای مقاومت در برابر خوردگی توسط آب دریا هم استفاده می شود.

نقطه ذوب مس

نقطه ذوب مس که یک فلز مایل به قرمز است 1048 درجه سانتی گراد یا 1983 درجه فارنهایت است. مس رسانای خوبی برای برق و گرما محسوب می شود. و در بسیاری از مواد معدنی مانند کالکولسیت، بورنیت و … یافت می شود. مس معمولاً از طریق روش ذوب شناخته می شود. و کاربرد عمده ای در صنایع الکتریکی دارد. آلیاژهای مس به عنوان پوشش آبکاری مورد استفاده قرار می گیرند. مس یکی از انعطاف پذیرترین فلزات است و به هیچ وجه سخت و محکم نیست.

نقطه ذوب طلا

طلا یک فلز گرانبها است که به دلیل داشتن ویژگی هایی مانند رنگ و درخشش جذاب، دوام بالا. انعطاف پذیری فوق العاده و امکان پیدا کردن آن به صورت کاملاً خالص در طبیعت از گذشته دارای ارزش زیادی بوده است. نقطه ذوب طلا 1064 درجه سانتی گراد یا 1945 درجه فارنهایت است. طلا یکی از فلزات متراکم است. و رسانای خوبی برای گرما و برق محسوب می شود. به همین دلیل هم اغلب در صنعت برق و الکترونیک برای آبکاری ارتباطا، سیستم های نیمه هادی و… به کار می رود. از طلا در ماهواره ها برای کنترل دما و در لباس های فضانوردان برای محافظت از آنها استفاده می شود. همچنین از طلا برای ساخت پنجره های ساختمان های بزرگ اداری هم استفاده می شود.

نقطه ذوب نقره

نقره یک فلز براق سفید رنگ است که نقطه ذوب آن 960.80 درجه سانتی گراد است. نقره مانند طلا یکی از فلزات گرانبها است. که قابلیت انعطاف پذیری بالا، قابلیت شکل پذیری و مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد. از این فلز برای ساخت مدارهای الکترونیکی و به عنوان پوششی برای هادی های الکترونیکی در برابر رسوب بخار به آنها استفاده می شود.

فروش انواع استیل-فولاد نسوز -فولاد دریایی-فولاد ساختمانی-فولاد آلیاژی (استیل دی) ((ارتباط سریع با واحد فروش 02166396590- 09922704358))

برای پیدا کردن مکان فعالیت استیل دی بر روی کلمه (نقشه) کلید نمایید

استیل دی –Steel day

02166396590– 09922704358

آدرس دفتر مرکزی: تهران – جاده قدیم کرج – بعد از کارخانه شیرپاستوریزه – فتح سیزدهم – مجتمع پایتخت- واحد C9

ارتباط با ما در شبکه های اجتماعی (با کلیک بر روی لینک های زیر به ما بپیوندید)

https://t.me/steel_day تلگرام

https://www.instagram.com/steel_day.ir اینستاگرام

https://twitter.com/MDlakan توییتر

https://www.linkedin.com/in/steel-day-6746a022b/ لینکدین