استیلفولاد ساختمانی

فولاد p355nl2-ورق p355nl2-فولاد مخزن سازی-فولاد حرارتی-قیمت فولاد حرارتی

فولاد P355nl2 یک فولاد مخزن سازی است-فولاد حرارتی – فولاد ماشینکاری – فولاد ساخت مخازن تحت فشار

p355nl2 -ورق - فولاد - لوله- لوله بدون درز - فولاد ساخت مخازن تحت فشار

p355nl2-این نوع فولاد استفاده ی گسترده ایی در صنایع مادر و مهم دارد و در متقاضیان بسیاری در این نوع صنایع کاربردی و استراتژیک و اقتصادی دارد.

کاربرد فولاد

از این نوع فولادها برای ساخت دیگهای بخار و مخازن تحت فشار استفاده میشود. این دو نوع فولاد در ساخت ابزار و وسایل و مخازن صنایع نفت،صنایع شیمیایی، جداسازی گاز و در صنایع حمل و نقل، یا سایر صنایع مشابه بمانند ساخت. مخازن برج،مبدل های حرارتی، مخازن ذخیره سازی، مخازن و … استفاده میشوند.

از دیگر کاربردهای این نوع فولاد استفاده از آنها در : برش کاری،مته کاری،ماشین کاری،جوشکاری، گالوانیزه سازی و … مورد استفاده قرار میگیرد.

تفاوت بین فولاد

نامگذاری فولاد p355nl1 و p355nl2 نشان میدهد که این نوع فولاد برای اهداف (p) فشار با حداقل مقاومت تسلیم 355 مگاپاسکال (355) هستند. که در جهت عرضی در دمای منفی 20 درجه سانتیگراد (NL1) و منفی 40 درجه سانتیگراد (NL2) آزمایش میشوند.

از کویل های فولادی بطور گسترده ایی در زمینه ی ساخت و ساز،ساخت ماشین آلات.، ساخت کانتینر، کشتی سازی، ساخت پل و… استفاده میشوند.

SSAB Multisteel PE : ورق های سنگین فولادی مخزن تحت فشار نرمال شده.

SSAP Multisteel PE از فولاد سازه ای نورد گرم برای ساخت سازه های فولادی تجهیزات فشار عمومی است.

PE:: فشار اروپایی (مطابق با استاندارد اروپایی) است.

استاندارد ssab multisteel

فولاد SSAB Multisteel یک فولاد همه کاره برای مخازن تحت فشار است . این نوع فولاد خواص ریز دانه است که قابلیت جوشکاری خوبی دارد. شکلپذیری و کیفیت آن بطور کامل سازگار جهت تولید سریع و بدون وقفه را ضمانت میکند. و صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های مدیریت و ساخت مواد را ایجاد میکند.

فولاد SSAB Multisteel PE شامل چندین نوع استاندارد است و به چهار رده تقسیم میگردد.

1- کیفیت دما P355N – قابلیت تحمل دمای بالا

2- کیفیت دمای بالا P355NH – قابلیت تحمل دمای بالاتر

3- با کیفیت دمای پایینP355NL 1 – قابلیت تحمل در شرایط استفاده در دماهای پایین

4- کیفیت ویژه ی دمای پایین P355NL2 – قابلیت تحمل و شرایط کار در دماهای بسیار پایین

فولاد EN 1.0566 یک فولاد کربنی (غیر آلیاژی) است. که برای فرم دهی اولیه به محصولات فرفورژه فرموله شده است. خواص ذکر شده برای شرایط عادی مناسب است. 1.0566 تعیین عددی EN برای این ماده است. P355NL1 عنوان شیمیایی En است.

میزان استفاده از فولاد در سراسر جهان

فولاد از جمله مشهورترین مصالح مورد استفاده در صنعت ساختمان است. طبق اعلام انجمن جهانی فولاد. در سال 2018 حدود 1880 میلیون تن فولاد خام در سراسر جهان تولید گردید. و حدود 50 درصد از این تولید توسط صنایع ساخت و ساز مورد استفاده قرار گرفته است. بعلاوه, کارشناسان اظهار داشته اند. که حدود 3500 درجه کیفی مختلف فولاد وجود دارد.

که هر گرید خصوصیات محیلی, شیمیایی و فیزیکی منحصر به آن درجه فولاد را ارائه میدهد. فولاد در صول زمان دچار تحول قابل توجهی شده است و حدود 75 درصد از انواع فولاد مدن در 20 سال گذشته تولید شده است. جالب است بدانید که اگر برج ایفیل در کشور فرانسه و پایتخت آن یعنی پاریس در سال 1887 ایجاد گردید. در زمان حال اگر ساخته می‌شد. فقط از یک سوم فولاد استفاده در آن، در ساخت آن استفاده میشد.

فولاد کربنی

انواع فولادهای کربنی

  • فولاد ساده کربنی:
  • 1- فولاد نرم (کم کربن) کمتر از 15دهم درصد – استفاده در ساخت پرچ ها و لوله های شیاردار.
  • فولاد ساده کربنی (کربن متوسط) بین 3 دهم الی 6 دهم – برای ساخت شفت ، میل لنگ و فنر.
  • فولاد ساده کربنی (پر کربن) از 6 دهم درصد به بالا – برای ساخت اره ، آچار، مته.
p355nl2 -ورق - فولاد - لوله- لوله بدون درز - فولاد ساخت مخازن تحت فشار

چگالی (دانسیته)

چگالی یا همان دانسیته فولادهای متوسط بطور تقریبی برابر است. با 7 و 85 صدم گرم بر سانتی متر مکعب (7850kg/m3) میباشد.

با اضافه کردن بعضی عناصر به آهن,. آلیاژهایی ساخته می‌شود . که خاصیت بسیار عالی دارند. برای نمونه با اضافه کردن کروم به آهن، فولاد ضد زنگ ساخته میشود. که در مقابل خوردگی های مختلفت مقاومت بسیار دارد.

ضد زنگ

استیل زمانی ضد زنگ است که حداقل 10.5 درصد کروم داشته باشد. کروم پس از ترکیب با اکسیژن هوا اکسید کروم ایجاد میکند. که لایه روی استنلس استیل به وجود می آورد. لایه با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیست. اما باعث میشود ارتباط بین هوا و فلز از بین برود. و استیل سالم بماند. میزان زیادی از کروم و نیز برخی دیگر از عناصر موجود در آلیاژ بمانند:. نیکل و مولیبدن این لایه را تقویت مینمایند. تا خصوصیت ضد زنگ را افزایش بدهند.

فولادهای زنگ نزن به خاطر مقاومت در برابر خوردگی خود بسیار مورد توجه هستند. که این ویژگی با افزایش میزان کروم افزایش می یابد. افزودن عنصر مولیبدن باعث افزایش مقاومت به خوردگی فولادهای زنگ نزن. در مقابل اسیدهای کاهنده و در برابر خوردگی در محلول های کلرایدی می شود. به همین دلیل، انواع مختلفی از فولاد زنگ نزن با میزان مختلف کروم و مولیبدن. برای مطابقت با محیطی که آلیاژ باید تحمل کند وجود دارد. مقاومت فولاد زنگ نزن به خوردگی و زنگ زدگی، نیاز به نگهداری کم و درخشش بالا. آن را تبدیل به یک ماده ایدئال برای بسیاری از کاربردها. که در آن هم نیاز به استحکام بالا و هم نیاز به مقاومت به خوردگی بالا است کرده است.

فولاد زنگ نزن به شکل ورق، صفحه، میله، سیم و لوله تولید می شود. و در وسایل آشپزخانه، کارد و چنگال، ابزارهای جراحی، لوازم خانگی بزرگ، مصالح ساختمانی. تجهیزات صنعتی (بطور مثال در کارخانجات کاغذ سازی. کارخانه های شیمیایی، تصفیه خانه آب).و مخازن ذخیره آب و مخازن مواد شیمیایی و محصولات غذایی. (بعنوان مثال: تانکرهای مواد شیمیایی و تانکرهای کامیونی) استفاده گردد.

فروش انواع استیل-فولاد نسوز -فولاد دریایی-فولاد ساختمانی-فولاد آلیاژی (استیل دی) ((ارتباط سریع با واحد فروش 02166396590- 09922704358))

استیل دی –Steel day

ارتباط با ما در شبکه های اجتماعی (با کلیک بر روی لینک های زیر به ما بپیوندید)

https://t.me/steel_day تلگرام

https://www.instagram.com/steel_day.ir اینستاگرام

https://twitter.com/MDlakan توییتر

https://www.linkedin.com/in/steel-day-6746a022b/ لینکدین

https://www.tumblr.com/steel-day تامبلر