گالری محصولات

فولادهای آلیاژی شامل :فولاد ضد زنگ استیل-stainless steel-فولادهای نسوز-فولادهاهی ساختمانی-فولادهای دریایی-فولادهای ابزار-فولادهای سردکار-فولادهای گرمکار

گالری محصولات
گرد
میلگرد
گالری محصولات
گرد
میلگرد
گالری محصولات -تسمه 2738
تسمه 2738
گالری محصولات-میلگرد 2738
گرد 2738

گالری محصولات استیل دی

گالری محصولات
سوپر آلیاژ
آلیاژ فولادی
گالری محصولات
گرد 2344
گالری محصولات
تسمه 2083
میلگرد 2379
گالری محصولات
استیل 420
گالری محصولات استیل دی
میلگرد SPK
گالری محصولات استیل دی
میلگرد SPK
تسمه آموتیت 2842
میلگرد ck45
میلگرد ck45
گرد ck45
میلگرد ck45

گالری محصولات

گالری محصولات استیل دی
کلاف استیل 304
کلاف استیل 304
تسمه MO40
تسمه SPK 1.2080
میلگرد 2738
گالری محصولات
فولاد 1.2738
گالری محصولات
فولاد نقره ای
ورق فولاد نقره ای
گالری محصولات
فولاد نقره ای
گالری محصولات
میلگرد نقره ای

فولادهای ضد زنگ

فولادهای ضد زنگ به طور کلی به چهار دسته ضد زنگ آستنیتی، فریتی، آستنیتی فریتی و مارتنزیتی تقسیم می شوند.

فولاد ضد زنگ آستنیتی Austenitic Stainless Steel

یکی از پرکاربردترین فولادهای خانواده ضد زنگ فولادهای آستنیتی می باشد. فولاد های ضد زنگ آستنیتی دارای انعطاف پذیری بالا و مقاومت بسیار خوب در دمای بالا هستند. فولادهای ضد زنگ آستنیتی غیر مغناطیسی بوده و قابلیت جوشکاری خیلی خوب را دارا می باشند. با توجه به خصوصیت های ذکر شده در مورد فولادهای ضد زنگ آستنیتی. از آنها می توان در محیط های صنعتی شیمیایی، استراکچرها و لوازم آشپزخانه استفاده نمود.

نکته: فولادهای 301 -302 و 304 فولادهای آستنیتی هستند که در صورت سردکای ماهیت خود را از آستنیت به مارتنزیت تغییر خواهند داد.

گالری محصولات

فولاد ضد زنگ فریتی Ferritic Stainless Steel

فولادهای ضد زنگ فریتی از نظر خواص مشابه فولادهای ساده کربنی هستند. با این تفاوت که با افزایش درصد کروم (تا 27 درصد) در این گروه فولاد. خصوصیات مقاومت به خوردگی و زنگ زدگی در آنها ایجاد شده است. در این گروه از فولاد فاز فریت با توجه به عنصر کروم پایدار شده است. فولادهای ضد زنگ فریتی بطور معمول مغناطیسی بوده و دارای خواص مکانیکی و فیزیکی بسیار خوبی هستند. که می توان از آنها در ساخت استراکچرها (12 درصد کروم) و بویلرها (17 درصد کروم). و اجزاء غیر سازه ای نظیر لوازم آشپزخانهف لوازم تزئینی خودرو استفاده نمود.

لازم به ذکر است میزان انعطاف پذیری فولادهای ضد زنگ فریتی از فولادهای ضد زنگ آستنیتی کمتر می باشد.

نکته: برای حفظ پایداری فاز فریت باید عملیات حرارتی و کوئنچ کردن با استفاده از تجهیزات پیشرفته و افراد متخصص انجام شود.

فولاد ضد زنگ آستنیتی فریتی Austenitic Ferritic -Duplex Stainless Steel

فولادهای ضد زنگ آستنیتی و فریتی (دو فازی) همزمان خواص هر دو گروه آستنیت و فریت را دارا می باشند. و تقریباً از مقادیر یکسان آستنیت و فریت تشکیل شده اند. این فولادها که به فولاد داپلکس Duplex نیز معروف می باشند. از عنصر کروم برای پایداری فاز آستنیت و از عنصر نیکل برای پایداری فاز فریت خود استفاده کرده اند. فولادهای ضد زنگ آستنیتی و فریتی خواص هر دو گروه آستنیت و فریت را همزمان دارا می باشند. یعنی انعطاف پذیری بالاو مقاومت فولاد های آستنیتی و استحکام و ماشین پذیری بهتر فولادهای فریتی. که باعث می شود بتوان از آن در صنایع کاغذ سازی، قند و نیشکر، پتروشیمی، کشتی سازی و صنایع مشابه استفاده نمود.

فولاد های ضد زنگ مارتنزیتی Martensitic Stainless Steel

فولادهای ضد زنگ مارتنزیتی با آبدهی از منطقه آستنیت خارج شده و ساختار مارتنزیتی پیدا می کنند. و برای جلوگیری از تشکیل از تشکیل فریت درصد کروم پائین تری نسبت به فولادهای آستنیتی و فریتی دارند. فولادهای ضد زنگ مارتنزیتی علاوه بر مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی (پائین تر از فولادهای آستنیتی و فریتی). دارای سختی و مقاومت بسیار بالا، جوش پذیری و ماشین کاری خیلی خوب و خواص مغناطیسی نیز هستند. که باعث می شود بتوان از آنها در ساخت بلید توربین های بخار، حلقه های موتور جت. لوازم جراحی، لوازم آشپزخانه، شیرآلات، قطعات ماشین و موارد مشابه دیگر استفاده نمود.

فولادهای پر کاربرد ضد زنگ در ایران

1.4000 با استاندارد DINX6Cr13

فولاد بگیر (زنگ نزن فریتی) 1.4000 دارای خصوصیت عملیات حرارتی و قابلیت مغناطیسی خوب می باشد. و از آن می توان در ساخت پره توربین های بخار و قطعات تحت تنش زیاد در محیط های آب و بخار استفاده نمود.

1.4057 با استاندارد DIN X17CrNi16-2

فولاد بگیر (زنگ نزن فریتی) 1.4057 با خصوصیت عملیات حرارت پذیر، عملیات مغناطیسی. استحکام بالا و مقاومت به خوردگی فولادی مناسبت برای استفاده در صنایع شیشه و بلور، صنایع سد سازی. صنایع صابون سازی، صنایع غذایی، سازه های دریایی، اجزاء هواپیما، صنایع قالب سازی. صنایع ماشین سازی و شفتینگ قطعات ساختاری با استحکام بالا و همچنین قالب با قابلیت پولیش خوب برای تولید لنز می باشد.

گالری محصولات

1.4301

فولاد زنگ نزن آستنیتی (نگیر) 1.4301 غیر قابل عملیات حرارتی و غیر مغناطیسی بوده. اما قابلیت جوشکاری به همراه قابلیت پرداخت بالا و کشش عمیق را دارا می باشد. از این فولاد می توان برای ساخت انواع لوازم خانگی، تجهیزات خار و بار، صنایع کارد و چنگال، تجهیزات پزشکی. صنایع خودرو و تجهیزات بهداشتی استفاده نمود.

1.4305 با استفاده DIN X8CrNIS 18-9

فولاد زنگ نزن آستنیتی (نگیر) 1.4305 دارای مقاومت به خوردگی بالا. دارای قابلیت پرداخت بالا در کشش عمیق، ماشین کاری خوب و با قابلیت جوشکاری بوده. که غیر قابل عملیات حرارتی و غیر مغناطیسی نیز می باشد. از این فولاد برای ساخت در قطعات مهندسی خوش تراش که تحت خورندگی بالا قرار دارند. پیچ و مهره صنایع شیمیایی و موارد مشابه دیگر که نیاز به ماشین کاری خوب دارند استفاده نمود.


فولادها بطور معمول هنگامی که با اکسیژن موجود در هوا ترکیب می شوند. اکسید آهن یا همان زنگ آهن در آنها پدیدار می گردد. اما فولادهای زنگ نزن با وجود عنصر کرو م و با داشتن یک لایه اکسید کروم. مقاومت بسیار خوبی در برابر زنگ زدگی (اکسید آهن) پیدا می کنند.

حداقل میزان درصد کروم در فولادهای ضد زنگ 11 درصد می باشد. این میزان از کروم در فولادهای ضد زنگ باعث ایجاد اکسید کروم در این گروه از فولاد می شود. که مهمترین خصوصیت این دسته از فولاد که مقاومت در برابر رطوبت، اکسایش و خوردگی می باشد را ایجاد می کند. علاوه بر این فولادهای ضد زنگ از خصوصیت استحکام عالی، ماشین کاری خیلی خوب، مقاومت به پوسته ای شدن عالی نیز برخوردار هستند.

استیل دی -Steel day

02166396590– 09922704358

آدرس دفتر مرکزی: تهران – جاده قدیم کرج – بعد از کارخانه شیرپاستوریزه – فتح سیزدهم – مجتمع پایتخت- واحد C9