استیلفولاد ساختمانی

فولاد 7701-فروش فولاد 1.7701-قیمت فولاد 7701-میلگرد 7701-فولاد 7701

فولاد 7701-فروش فولاد 1.7701-قیمت فولاد 7701-میلگرد 7701-فولاد 7701

فولاد 1.7701 که همچنین با نام کروم-مولیبدن-ونادیوم برشی نیز شناخته می شود. یک نوع فولاد ضدسایش است که برای ساخت قطعات برشی پرکاربرد استفاده می شود.

فولاد 7701-فروش فولاد 1.7701-قیمت فولاد 7701-میلگرد 7701-فولاد 7701

این فولاد دارای مقاومت بالا در برابر فشار و حرارت دارد. و مناسب برای استفاده در شرایط سخت و خستگی آور می باشد. همچنین، این فولاد دارای خواص خوبی نظیر مقاومت در برابر خوردگی و سایش است.

نام های دیگر فولاد 1.7701

AISI 7701

ASTM A682

SAE 7701

JIS SNCM220

DIN 1.6523

GB 20CrNiMo

UNI 20NiCrMo2

AFNOR 20NCD2

BS 805H20

GOST 18KHN3MA

فولاد 1.7701 یکی از فولادهای سردکار شده با سیلیکون می باشد. و دارای خواص مکانیکی قابل توجهی است. برخی از خواص مکانیکی این فولاد عبارتند از:

مقاومت در برابر تسلیم: این فولاد دارای مقاومت بالا در برابر تسلیم است که به معنای تحمل استرس های بالا بدون تغییر شکل دائمی است.

مقاومت در برابر کشش: این فولاد به خوبی مقاومت خود را در برابر نیروهای کششی نشان می دهد. و به راحتی از شکستگی جلوگیری می کند.

سختی: این فولاد دارای سختی بالا است که به معنای مقاومت در برابر سایش و خوردگی است.

تغییر شکل: این فولاد دارای تغییر شکل پلاستیک بالا است. به این معنی که با اعمال نیروهای خارجی توانایی تغییر شکل دائمی را دارد.

انعطاف پذیری: این فولاد دارای انعطاف پذیری بالا است. که به معنی توانایی انجام تغییرات شکل در محیط های مختلف است.

مقاومت در برابر خوردگی نیز یکی دیگر از ویژگی های مکانیکی این نوع فولاد است.

کاربرد

این فولاد ضد زنگ برای استفاده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع فولاد به دلایل زیادی مورد توجه قرار می گیرد. از جمله مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی، قابلیت جوشکاری بالا و مقاومت در برابر درجه حرارت بالا.

از این نوع فولاد در صنایع خودروسازی، هوا و فضا، صنعت دریایی، صنایع شیمیایی و صنعت نفت و گاز استفاده می شود. این فولاد به عنوان ماده اولیه برای تولید قطعات پایه مانند شفت ها، پیچ ها، صفحات، لوله ها و اتصالات استفاده می شود.

از دیگر کاربردهای فولاد 1.7701 می توان به ساخت قطعات هیدرولیکی، قطعات پمپ، قطعات توربین، بدنه کشتی ها و آبشارهای زیستی اشاره کرد. همچنین این فولاد در ساخت و تولید تجهیزات آشپزخانه و وسایل خانگی نیز استفاده می شود.

فولاد 7701 یک نوع فولاد ضد زنگ است که معمولاً به عنوان جزء سری 300 فولاد ضد زنگ شناخته می شود. این فولاد به دلیل ترکیب خاصی از عناصر شیمیایی ترکیب می شود. که شامل خواص شیمیایی و مکانیکی زیر می گردد.

  1. مقاومت در برابر زنگ زدگی: فولاد 7701 به دلیل حضور عناصری مانند کروم و نیکل، مقاومت بسیار بالا در برابر زنگ زدگی دارد. این فولاد مقاوم در برابر تأثیر عوامل محیطی مانند آب شور، رطوبت و اکسیژن است.
  2. مقاومت در برابر خوردگی: فولاد 7701 نیز مقاومت بالایی در برابر خوردگی از نوع فعال و خوردگی نشان می دهد. این به دلیل حضور عناصری مانند مولیبدن و نیتروژن در ترکیب شیمیایی آن است.
  3. مقاومت مکانیکی: فولاد 7701 دارای مقاومت مکانیکی بالا است. این فولاد مقاومت مناسبی در برابر فشار، کشش و خمش دارد و قادر است تا به خوبی در برابر تنش مقاوت نماید.

میلگرد 7701 یک نوع فولاد به شمار می رود که دارای خواص مکانیکی بالا است. این نوع فولاد از جنس فولاد زنگ نزن است و مقاومت بالایی در برابر خوردگی و اکسیداسیون دارد. همچنین خواص سختی، مقاومت در برابر ضربه و استحکام کششی بالایی دارد. میلگردهای 1.7701 معمولاً در صنایع مختلفی مانند ساخت و ساز، خودروسازی و صنایع دریایی استفاده می شوند.

از این نوع میلگردها بعنوان یک ماده ساختمانی استفاده می شود. و کاربردهای مختلفی دارد.

برخی از کاربردهای میلگرد 1.7701

ساخت و ساز: این نوع میلگردها برای ساخت بناها و سازه های فلزی مورد استفاده قرار می گیرند. این شامل بناهای تجاری، صنعتی و مسکونی می شود که نیاز به قدرت و استحکام بالا دارند.

خودرو سازی: مصارف خودروسازی نیز از کاربردهای مهم میلگرد 7701 می باشد. این میلگرد در ساخت قطعات خودرو مانند جعبه دنده، شاسی و بدنه استفاده می شود.

صنعت نفت و گاز: از این نوع میلگرد در صنعت نفت و گاز. برای ساخت انواع تجهیزات و لوله های فولادی مورد استفاده قرار می گیرد. این شامل ساخت لوله های گاز رسانی، تجهیزات حفاری و تجهیزات نفتی می شود.

صنعت دریایی: از این نوع میلگرد در صنعت دریایی و کشتی سازی استفاده می شود.

آزمون چقرمگی فولاد 7701

برای انجام آزمایش چقرمگی این فولاد از روش آزمون چقرمگی راکول استفاده می شود.

در این روش، نمونه اندازه کوچکی از فولاد 7701 برداشت می شود و سپس روی آن یک شکستگی بسیار کوچک ایجاد می گردد. سپس نمونه به قسمت آزمون چقرمگی منتقل می شود. و قوس الکتریکی بر روی شکستگی ایجاد می شود. در حین عبور قوس الکتریکی، جریان بین الکترودها افزایش می یابد. و باعث گرمایش و انجماد فلز در ناحیه شکستگی می شود. این جریان و گرما باعث ایجاد فشار در ناحیه شکستگی می شود و باعث گسترش شکستگی می شود.

پس از انجام آزمایش، میزان چقرمگی فولاد 7701 بر حسب سختی شکستگی یا طول شکستگی اندازه گیری می شود. این اندازه گیری به صورت واحدهای خاصی مانند Vickers -Rockwell میباشد.

واحد Vickers: یک واحد اندازه گیری است که Vickers واحد در زمینه سختی مواد مورد استفاده قرار می گیرد. این واحد به نام آلبرت جرمی ویکرز، مهندس بریتانیایی، نامگذاری شده است. سنجش سختی با استفاده از آزمون ویکرز با استفاده از یک الماس کوچک انجام می شود. که بر روی سطح مورد نظر فشار می آورد. و عمق گذراندن الماس به سطح نمونه سختی را نشان می دهد. سختی مواد عموماً با واحد Vickers اندازه گیری می شود.

واحد Rockwell: یکی از آزمون های سختی Rockwell است. که در صنعت استفاده می شود. در این آزمون، نمونه تحت فشار قرار می گیرد و اندازه اثر فشار روی سطح آن سنجیده می شود.

یک شرکت معتبر و پیشرو در زمینه صنایع متنوع است. این شرکت در سال 1904 تأسیس شده است. و محصولات و خدمات متنوعی را در زمینه هایی مانند خودکارها، سیستم های کنترل. رباتیک، خدمات اتوماسیون صنعتی، تکنولوژی اطلاعات و سایر حوزه های صنعتی عرضه می کند. Rockwell یک شرکت شناخته شده و قابل اعتماد تجهیزات پیشرفته و ابزارهای تکنولوژیکی. را برای کسب و کارهای بزرگ و کوچک در سراسر جهان فراهم می کند.

فروش انواع استیل-فولاد نسوز -فولاد دریایی-فولاد ساختمانی-فولاد آلیاژی (استیل دی) ((ارتباط سریع با واحد فروش 02166396590- 09922704358))

برای پیدا کردن مکان فعالیت استیل دی بر روی کلمه (نقشه) کلید نمایید

استیل دی –Steel day

02166396590– 09922704358

آدرس دفتر مرکزی: تهران – جاده قدیم کرج – بعد از کارخانه شیرپاستوریزه – فتح سیزدهم – مجتمع پایتخت- واحد C9

ارتباط با ما در شبکه های اجتماعی (با کلیک بر روی لینک های زیر به ما بپیوندید)

https://t.me/steel_day تلگرام

https://www.instagram.com/steel_day.ir اینستاگرام

https://twitter.com/MDlakan توییتر

https://www.linkedin.com/in/steel-day-6746a022b/ لینکدین