درباره ما

استیل دی (Steel day) با سالها تجربه در زمیه عرضه و توزیع انواع استیل بگیر و استیل نگیر. و همچنین انواع فولادهای نسوز و فولادهای دریایی و ساختمانی توانسته است رضایت مشتریان خویش را فراهم نماید. زیرا کارشناسان مجرب استیل دی آماده اند تا در زمینه مشاوره و ارائه دادن بهترین پیشنهادات خرید محصول به مشتریان عزیز خدمات رسانی نمایند.

درباره ما

ارتباط باما

تمام محصولات استیل دی بر حسب نوع کالا دارای گواهینامه ها و آنالیزهای معتبر داخلی و خارجی می باشند.

صنعتگر محترم و گرامی از اینکه استیل دی را جهت خرید فولاد آلیاژی مورد نیاز خویش انتخاب می نمایید از شما سپاسگزاریم.

درباره ما

استیل دی -Steel day

0216639659009922704358

آدرس دفتر مرکزی: تهران – جاده قدیم کرج – بعد از کارخانه شیرپاستوریزه – فتح سیزدهم – مجتمع پایتخت- واحد C9

ارتباط با ما

ارتباط با ما-استیل دی (Steel day)

درباره ما

درباره ما

فولاد نسوز آلیاژی -این لایه، برای حفظ شکل فولاد در هنگام عدم پوشش، مناسب است. که باعث مقاومت آن در دماهای بیش از 650 درجه سانتی گراد می شود. مقاومت در برابر گرمای انواع فولاد نسوز. به محتوای کروم، سیلیکون و آلومینیوم آن وابسته است.

فولاد نسوز آلیاژی -فولادهای مقاوم در برابر حرارت، برای استفاده در دمای بالاتر از 500 درجه سانتی گراد منظور می شوند.

زیرا در این دما از مقاومت خوبی برخوردار میباشند. به ویژه هنگامی که در مدت کوتاه یا طولانی، در معرض گازهای داغ و مخصولات احتراق قرار می گیرند. این فولادها، فولادهای آلیاژی مورد تقوی با محلول جامد هستند.

از آنجا که از این فولادها در یک بازه دمایی وسیع استفاده می شوند. معمولاً توسط مکانیسم سخت عملیات حرارتی، محلول جامد و رسوب تقویت می شوند.

برای رساندن فولادهای نسوز به خواص مورد نظر، عنصر آلیاژی مختلف به آن افزون می شود.

این فولادها در شرایطی که مقاومت در برابر افزایش دما بسیار مهم است، کاربرد دارند.

ارتباط اما خواص مکانیکی فولاد نسوز

این فولاد، بسیار سخت سایش می شود. و در برابر تغییرات زیاد دما از خود مقاومت نشان می دهد.

این فولاد، در دمای بسیار بالا از ویژگی هایی مانند مقاومت در برابر خوردگی، خزش، اکسیداسیون و شکنندگی هیدروژنی برخوردار است.

ارتباط با ما استیل دی

سطح مقاومت در برابر حرارت این فولادها، به شرایط محیطی که در آن قرار دارند، بستگی دارد. و با یک آزمایش قابل توصیف نیست.حداکثر دمای خدمات که بسته به میزان آلیاژ قادر است. از 1150 درجه سانتی گراد افزایش یابد. با حضور برخی از ترکیبات مانند ترکیبات گوگرد، بخار آب یا خاکستر به شدت کاهش می یابد. لازم به ذکر است که مقاومت در برابر فلز مذاب و سرباره نیز در این فولادها محدود است.

ارتباط با ما

ترکیب شیمیایی فولاد نسوز

این فولادها، از آلیاژهایی بر پایه نیکل و تیتانیوم با عملکرد عالی در دمای بالا تولید شدند.

فوالد کروم – مولیبدن (Chrome Moly steel)

فولاد کروم – مولیبدن، یکی از محبوب ترین فولادهای نسوز است و معمولاً در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی یافت می شود. ترکیب کروم و مولیبدن در این فولاد، آن را در برابر خوردگی و حرارت مقاوم کرده و استحکام کششی را افزایش می دهد. به همین دلیل این فولاد به گزینه ای ایده آل برای محیط های کاری با درجه حرارت بالا تبدیل می شود.

در فولادهای نسوز، دو عنصر مهم کروم برای مقاومت در برابر اکسیداسیون و نیکل برای استحکام و شکل پذیری است. عناصر دیگر برای بهبود این خواص در دمای بالا اضافه می شوند.

تأثیر عناصر آلیاژی بر فولاد نسوز

درباره ما

تأثیر عناصر مختلف آلیاژی بر فولاد نسوز در زیر شرح داده شده است.

کروم: کروم عنصری است که در تمام فولادهای نسوز وجود دارد. علاوه بر مقاومت در برابر اکسیداسیون، کروم به استحکام در دمای بالا و مقاومت در برابر کربن دهی می افزاید. کروم عنصری است که باعث میکروساختار فریتی می شود.

نیکل: نیکل وقتی که به این فولادها اضافه می شود. باعث افزایش خاصیت انعطاف پذیری، استحکام دمای بالا و مقاومت در برابر کربن دهی و نیتروژن دهی می شود. نیکل تمایل دارد ساختار اتمی را آستنیتی کند و باعث کاهش حلالیت کربن و نیتروژن در آستنیت می شود.

کربن: کربن مهم ترین عنصر تقویت کننده است. کربن در این فولادها در محدوده مشخصی کنترل می شود. بیشتر فولادهای مقاوم در برابر حرارت حاوی 0.05% تا 0.10% کربن هستند. فولادهای نسوز چدن معمولاً 0.35% تا 0.75% کربن دارند. کربن در آلیاژ حل می شود و استحکام آن را افزایش می دهد. همچنین، این مواد به عنوان ذرات سخت و کوچک به نام کاربید می باشند که حاصل تکریبات شیمیایی کربن با عناصر فلزی مانند کروم، مولیبدن، تیتانیوم و نیوبیوم و … هستند.

نیتروژن: نیتروژن به میزان کمی در این فولادها وجود دارد و در تقویت فولادهای مارتنزیتی و آستنیتی نیز مفید می باشد.

سیلیکون: سیلیکون، باعث کاهش حلالیت کربن در فلز می شود: که یک متغیر مهم در فرآیند ساخت فولاد است. مواد سیلیکون، یک عنصر تقویت کننده بوده و به طور معمول بالاتر از 0.04% است.

مواد سیلیکون، باعث افزایش مقاومت در برابر اکسیداسیون و مقاومت در برابر جذب نیتروژن برای این فولادها در دمای بالا می شود.

ارتباط با استیل دی

گوگرد: این عنصر، ناخالصی محصوب میشود و برای قابلیت جوشکاری مضر بوده اما باعث بهبود قابلیت ماشینکاری می شود.

درباره ما

فولاد نسوز آستنیتی

هنگامی که نیکل (بیش از 8%) به فولادهای کروم آهن اضافه شود، ساختار فولاد به ساختار آستنیتی، بدون تغییر تبدیل می شود.

در این صورت فولاد دارای یک ساختار کریستالی مکعبی با وجوه پر می باشد.

فولاد نسوز آلیاژی -فولادهای آستنیتی از استحکام، انعطاف پذیری و مقاومت به خزش بیشتری نسبت به فولادهای نسوز فریتی / مارتنزیتی برخوردارند.

چقرمگی بالای این فولادها، باعث می شود در برابر نیروهای ضربه و تغییرات ناگهانی دما، حساس نباشند. در این فولادها، درشت شدن دانه در دمای بالا اتفاق نمی افتد.

این فولادها، از استحکام دمایی و همچنین استحکام خزشی بالاتری نسبت به فولادهای فریتی برخوردار هستند.

فولادهای آستنیتی، در دمای اتاق چقرم تر بوده و شکل پذیری خوبی دارند. به طور کلی ساخت این فولاد آسانتر بوده و به گازهای سولفور حساس هستند.

ماشینکاری این فولادها، در مقایسه با فولادهای فریتی دشوارتر است و به دلیل داشتن آلیاژ بیشتر گران تر هستند.

ارتباط با ما